Paieška vykdoma vietiniame LSMU tinkle
Prisijungti | Login
Vardas | Username

Slaptažodis | PasswordDar ne narys? | Not member?
Registruotis | Register.

Pamiršai slaptažodį? | Forgotten your password?
Prašyk naujo! | Request a new one here..
Artimiausi įvykiai

Mūsų rėmėjai

Svetainių statistika
Proelium cerebri
sticky
Proelium cerebri

Proelium cerebri (liet. smegenų mūšis) – tai intelektualios komandinės protų kovos, kuriose gali dalyvauti visi universiteto bendruomenės nariai. Komandos varžosi tarpusavyje, atsakinėdamos į įvairius loginio mąstymo reikalaujančius klausimus, todėl vien knyginės tiesos nepadės iškovoti pergalės. Apie LSMU studentus yra susiformavusi nuomonė, neva esame šaunūs ir protingi, tačiau mažai domimės kitomis mokslo sritimis. Proelium cerebri tikslas – lavinti loginį mąstymą, gerinti socialinių grupių užimtumo laiką bei skatinti LSMU studentus ir, aišku, rezidentus bei dėstytojus domėtis įvairiomis gyvenimo sritimis. Proelium cerebri turnyrų datas, rezultatus, nuotraukas ir įdomius klausimus galite rasti Proelium cerebri „Facebook“ puslapyje.

Taisyklės

Komandos registracija

Komandų registracija skelbiama prieš kiekvieną turnyrą. Registracijoje būtina pateikti:

  1. Komandos pavadinimą;
  2. Tikslų dalyvausiančių narių skaičių;
  3. Komandos kapitono kontaktinius duomenis.

Komandos sudėtis

Komandą gali sudaryti daugiausiai 8 žmonės, iš kurių vienas – komandos kapitonas. Kiekviename turnyre komandos sudėtis neprivalo būti tokia pati kaip ir praeitame turnyre.

Dalyvio mokestis

Atvykusi į renginį, komanda turi patvirtinti savo registraciją ir susimokėti dalyvio mokestį. Susimokėjusi dalyvio mokestį, komanda gauna oficialius atsakymo lapelius ir gali dalyvauti turnyre. 2013/2014 m.m. sezono metu dalyvio mokestis yra 5Lt už komandą, nepriklausomai nuo jos dydžio.

Turnyro struktūra

Proelium cerebri vyksta kiekvienais mokslo metais, todėl kiekvienais metais prasideda naujas sezonas. Sezono metu vyksta tam tikras kiekis turnyrų (dažniausiai – vienas per mėnesį), iš kurių paskutinis yra sezono finalas. Kiekvieno turnyro metu žaidėjai turi atsakyti į 50 klausimų, kurie yra suskirstyti į turus po 10 klausimų. Iš 5 turų dažniausiai pateikiamas vienas muzikinis, vizualinis, bendrųjų klausimų ir teminis turas. Penktasis turas gali būti įvairus ir kiekviename turnyre vis kitoks.

Vienam klausimui atsakyti yra skiriama minutė, per kurią komanda gali tarpusavyje tartis ir užrašyti atsakymą tam skirtame lapelyje. Turo pabaigoje visi 10 klausimų yra trumpai primenami ir žaidėjai turi 90 sekundžių peržvelgti savo atsakymus, prieš pateikdami juos vertintojams. Kol vyksta atsakymų vertinimas, žaidėjams pateikiami turo atsakymai, o po to ir turo rezultatai. Jeigu komanda nesutinka su jai skirtu taškų skaičiumi, komandos atstovas gali apeliuoti ir, argumentuotai įrodžius pateikto atsakymo teisingumą, iškovoti tašką.

Taškai

Turnyro pabaigoje komandos gauna įskaitinius taškus pagal tai, kurią vietą užėmė. Pagal 2013/2014 m.m. sezono taisykles, komanda, surinkusi daugiausia taškų, turnyro pabaigoje gauna 12 taškų ir vakaro prizą, antra komanda gauna 10 taškų, trečia – 8, o toliau taškai mažėja po vieną.

Komanda, surinkusi daugiausia įskaitinių taškų sezono pabaigoje, yra paskelbiama Proelium cerebri sezono nugalėtoja.

Žaidėjų ir žiūrovų pareigos

  1. Galima tartis tik su savo komandos nariais. Negalima žaidimo metu kalbėti, susirašinėti ar kitaip bendrauti su nežaidžiančiais žmonėmis;
  2. Draudžiama naudotis ryšio ir informacijos kaupimo (išskyrus savo smegenis!) priemonėmis;
  3. Draudžiama trukdyti kitoms komandoms;
  4. Atsakymai turi būti pateikti ant oficialių atsakymų lapelių, gautų iš renginio organizatorių;
  5. Žiūrovai, nesilaikantys šių taisyklių, gali būti paprašyti palikti renginio vietą;
  6. Jeigu žaidėjai nesilaiko šių taisyklių, organizatoriai gali anuliuoti turo arba turnyro metu surinktus taškus. Jeigu taisyklių nesilaikoma ne pirmą kartą, organizatoriai gali diskvalifikuoti komandą iš visų sezono turnyrų.