Paieška vykdoma vietiniame LSMU tinkle
Prisijungti | Login
Vardas | Username

Slaptažodis | PasswordDar ne narys? | Not member?
Registruotis | Register.

Pamiršai slaptažodį? | Forgotten your password?
Prašyk naujo! | Request a new one here..
Artimiausi įvykiai

Pulmunologijos ir imunologijos būrelis Paskutinysis šių mokslo metų ...
06/05/2014 14:30


Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencija 2014 Jaunųjų mokslininkų ir tyrėj...
20/05/2014 00:00


Mūsų rėmėjai

Svetainių statistika
Medicinos mokslų mokykla
sticky
Medicinos mokslų mokykla

Medicinos Mokslų Mokykla (MMM) – tai prieš 10 metų LSMU SMD įkurtas projektas, kuris po pertraukos 2010 m. buvo atnaujintas ir nuo to laiko organizuojamas kasmet. Projektas tapo itin sėkmingas ir populiarus, į kiekvieną rengiamą Medicinos Mokslų Mokyklą, pateikiamą patrauklia stovyklos sodyboje forma, sulaukiame ypač daug prašymų dalyvauti, kartais net keturis kartus daugiau nei galime priimti. Per pastaraisiais metais vykusius projektus sulaukėme daug dėstytojų, mokslininkų, gydytojų ir kitų svečių iš mūsų universiteto  bei jau baigusių studentų, toliau tęsiančių mokslinę veiklą, taip pat atvykti sutinka ir kitų universitetų mokslininkai. Projekto tikslas - padėti suprasti mokslinio darbo rengimo pagrindus studentams ir atverti Jiems kelią į įrodymais pagrįstos medicinos pasaulį. Susiskirsčius į grupes, jaunieji mokslininkai visos mokyklos metu vykdo grupės vadovo pasiūlytą mažos apimties mokslinį tyrimą, kuriam būtini visi tikro mokslinio darbo kriterijai įskaitant uždavinių formulavimą, metodiką, statistiką, išvadas ir t.t. Tokiu būdu lavinamas kritinis, kūrybingas ir, žinoma, loginis mąstymas, praktinės metodikos rengimo ir statistinės analizės žinios. Taip pat mokyklos metu vyksta ir studentų iniciatyvos parengti moksliniai ir laisvalaikio praktiniai užsiėmimai.

Visgi MMM yra daugiau nei jaunųjų mokslininkų manifestas sodyboje. Šiais mokslo metais universitete organizuojami paskaitų ir seminarų ciklai, kurių metu bus atsakoma į pačius opiausius studentų klausimus: Kas tas mokslinis darbas ir nuo ko pradėti? Kaip kurti anketas? Kaip naudotis programiniais statistikos paketais? Kaip sklandžiai pristatyti darbą? Dėstytojai maloniai padeda atsakyti į šiuos ir kitus klausimus ir parodyti, kad mokslas nėra tamsus miškas.

Nuo 2013 visas MMM naujienas galite rasti tinklalapyje www.medicinosmokslumokykla.lt . Šiemet irgi laukia ne viena ir ne dvi paskaitos ruošiantis mokslinio darbo rašymui bei dvi MMM stovyklos, antroji – tarptautinė. Sekite naujausias MMM žinias ir dalyvaukite!


Nefrologijos ir klinikinės toksikologijos būrelio aprašymas
sticky
Nefrologijos ir klinikinės toksikologijos būrelio aprašymas

Nefrologijos ir klinikinės toksikologijos būrelis vienija visų kursų studentus, besidominčius nefrologija ir toksikologija. Pagrindinis būrelio tikslas - vykdyti mokslinę tiriamąją veiklą, gilinti teorines žinias ir praktinius įgūdžius nefrologijos ir klinikinės toksikologijos srityse. Kiekvieną mėnesį organizuojami būrelio susirinkimai, kurių metu pristatomi pranešimai, klinikiniai atvejai, diskutuojama įdomiais ir aktualiais klausimais kartu su būrelio moksline vadove dr. Neda Kušleikaitė

Kviečiame visus, kurie domisi nefrologija ir klinikine toksikologija, prisijungti prie būrelio veiklos! Būrelio struktūra ir kontaktai: Būrelio mokslinė vadovė - dr. Neda Kušleikaitė. Pirmininkas - Aleksandras Petrauskas (aleksandras.petrauskas@gmail.com).


Odontologijos būrelio aprašymas
sticky
Odontologijos būrelis

LSMU Odontologijos būrelis- didžiausias LSMU Studentų mokslinės draugijos padalinys, atstovaujantis visą fakultetą, vienijantis daug gabių ir mokslu besidominčių studentų. Mūsų būrelis kiekvienais metais būna vienas iš lyderių pavasario finalinėje mokslinių darbų konferencijoje bei rengia kiekvienąkart vis didesnę Odontologijos sekciją.

Į būrelį kviečiame įvairaus kurso žingeidžius Odontologija besidominčius studentus. Būrelis taip pat glaudžiai bendradarbiauja su KTU mokslininkais, kurie noriai padeda odontologams įgyvendinti savo idėjas.

Susirinkimai vyksta kas kelis mėnesius, jų metu pristatome pranešimus, aptariame Odontologijai aktualius dalykus bei visada primame naujus narius!

 

Būrelio mokslinis vadovas- doc. G. Žekonis

Būrelio pirmininkė- Vaiva Jakutytė (vaivajakutyte@gmail.com, 869166430)

Būrelio email:odontologija@smad.lt  

gmail groups'as: mokslo_burelis@googlegroups.com


Skubios medicinos pagalbos būrelio aprašymas
sticky
Skubios medicinos pagalbos būrelio aprašymas

Pirmasis susirinkimas vyks 2013 m. lapkričio 7 d. 16:00 val. ekstremalios medicinos katedros 21 aud. Susirinkimo metu bus išrinktas būrelio pirmininkas ir aktyvas, aptarta būrelio veikla, ir nubrėžtos ateities gairės.  Apie skubią med. pagalbą pranešimą skaitys Nedas Jesinskas. 
Jei ketini dalyvauti - užsiregistruok

Iškilus klausimams rašyti el. paštu: v.gudziunas@gmail.com 

Informacija apie būrelį:
-> Trumpos skaidrės apie numatomus tikslus ir veiklą (koreguojama)
-> Registracijos forma 


Bioetikos būrelio aprašymas
sticky
Bioetikos būrelis

2012 metų birželio mėnesį įkurtas naujas LSMU SMD Bioetikos būrelis. Tai bene pirmasis tarpdisciplininio pobūdžio būrelis. Jis nėra tiesiogiai susijęs su konkrečia specialybe, bet gali būti įdomus visų LSMU fakultetų studentams.

 

Pats žodis „bioetika“ yra kildinamas iš dviejų graikiškų žodžių – „bios“, reiškiančio gyvybę, ir „ethike“, reiškiančio papročius, dorovę. Tad pačia plačiausia prasme bioetika galėtų būti laikoma disciplina, nagrinėjanti etinius, filosofinius, teisinius bei socialinius-kultūrinius gyvybės ir sveikatos mokslų bei su jais susijusių technologijų aspektus. Tokiu būdu bioetika tampa disciplina, aprėpianti visas biomedicinos mokslų sritis ir reikalinga kiekvienam dabarties ir ateities specialistui, gydytojui.

 

Bioetikos būrelis kviečia visus studentus ir akademinės bendruomenės atstovus diskutuoti, kelti klausimus ir aptarti iškilusias akademinio gyvenimo etines problemas bei tobulėti kaip asmenybėms ir specialistams kartu!

 

 

KONTAKTAI

Mokslinis vadovas: doc. dr. Eimantas Peičius

Būrelio pirmininkas: Lukas Galkus (+37068708745, lukasglk@gmail.com)

Būrelio el. paštas: bioetikos.burelis@gmail.com

Būrelio Facebook grupė: http://www.facebook.com/groups/bioetikosburelis/


Teismo medicinos būrelio aprašymas
sticky
Teismo medicinos

Būrelio pirmininkas: Vytenis Bertašius

El. paštas: vytenis.bertasius@gmail.com

Tel.: 863637919


LSMU Odontologijos būrelis
sticky

Tai vienas didžiausių LSMU SMD būrelių, kuris apima visą Odontologijos fakultetą, bet mielai priima ir kitų fakultetų studentus, besidominčius odontologija. 

Šis būrelis intensyviai bendradarbiauja su KTU studentais bei laukia pasiūlymų kartu dirbti su kitais LSMU SMD būreliais!

Kviečiame prisijungti prie būrelio veiklos, bet kurio susirinkimo metu!

 

 

LSMU SMD Odontologijos būrelio pirmininkė

Vaiva Jakutytė

vaivajakutyte@gmail.com, tel nr.: +37069166430


Alternatyvios medicinos būrelis
sticky
Būrelio mokslinis vadovas: gyd. Dainius Butvilas
Būrelio pirmininkas: Ieva Matulevičiūtė (el. paštas: ievamtlvct@gmail.com, tel: +37066204508)

Alternatyviosios medicinos būrelis priklauso Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentų mokslinei draugijai ( SMD). Būrelis vienija besidominčius papildoma ir alternatyviąja medicina LSMU studentus. Būrelis įkurtas 2009m. rudenį iš karto susilaukė didelio studentų dėmesio ir susidomėjimo. Oficialus narių skaičius kasmet auga - šiuo metu būrelio veikloje dalyvauja 40 narių.

Būrelio tikslas yra skatinti būrelio narių mokslinę, visuomeninę veiklą bei saviraišką, turėti platesnį, holistinį požiūrį į žmogų, ligų priežastis. Gilinamės į įvairius papildomus ir alternatyvius gydymo būdus: akupunktūrą, fitoterapiją, homeopatiją, osteopatiją, aromoterapiją, Ajurvedą ir kt.

Rengiami būrelio susirinkimai, konferencijos, kurių metu studentai, įvairių sričių gydytojai ir specialistai skaito pranešimus įvairiausiomis temomis: „Meno terapijos galimybės medicinoje“, „Energetinė medicina-ateities medicina“, „Alternatyvus cukrinio diabeto ir skydliaukės funkcijų sutrikimų gydymas“, „Gyvybės ir mirties bioelektroninis modelis", „Alternatyvios " "Alternatyvios medicinos taikymas gydant psoriazę“, „Homeopatija ir fitoterapija“, „Iridologija“, „Chromoterapija“, „Dėlių terapija“. Dalyvaujame kitų būrelių rengiamose multicentrinėse konferencijose: šizofrenijos, epilepsijos, skausmo temomis.

2011 birželio mėn. surengėme konferenciją „Moksliniais tyrimais pagrįsta papildoma ir alternatyvioji medicina“, kurios metu pristatėme duomenų bazėse rastą informaciją apie papildomus ir alternatyvius gydymo būdus bei jų mokslinį pagrįstumą.

Aktyviausi būelio nariai yra studentai švietėjai, dalyvaujantys asociacijos „Šviesuva“ veikloje: su profesoriais skaito paskaitas sveikatinimo tema Kauno visuomenei, moksleiviams, dalyvauja projektinėje veikloje, organizuoja Mokslo stovyklas bei Kalėdinius renginius.

Jei nori turėti platesnį požiūrį į mediciną, žmogų, save išreikšti ne tik mokslinėje, bet ir visuomeninėje veikloje bei netradiciškai gurkšnojant arbatėlę dalyvauti būrelio susirinkimuose - tai visada laukiame Tavęs prisijungiant prie mūsų!

Facebook grupė: http://www.facebook.com/#!/groups/126259084096439/
Socialiniame tinkle Facebook > Groups > AMB
Daugiau info: http://alternatyvimedicina.webs.com/, http://www.sviesuva.lt
Proelium cerebri
sticky
Proelium cerebri

Proelium cerebri (liet. smegenų mūšis) – tai intelektualios komandinės protų kovos, kuriose gali dalyvauti visi universiteto bendruomenės nariai. Komandos varžosi tarpusavyje, atsakinėdamos į įvairius loginio mąstymo reikalaujančius klausimus, todėl vien knyginės tiesos nepadės iškovoti pergalės. Apie LSMU studentus yra susiformavusi nuomonė, neva esame šaunūs ir protingi, tačiau mažai domimės kitomis mokslo sritimis. Proelium cerebri tikslas – lavinti loginį mąstymą, gerinti socialinių grupių užimtumo laiką bei skatinti LSMU studentus ir, aišku, rezidentus bei dėstytojus domėtis įvairiomis gyvenimo sritimis. Proelium cerebri turnyrų datas, rezultatus, nuotraukas ir įdomius klausimus galite rasti Proelium cerebri „Facebook“ puslapyje.

Taisyklės

Komandos registracija

Komandų registracija skelbiama prieš kiekvieną turnyrą. Registracijoje būtina pateikti:

  1. Komandos pavadinimą;
  2. Tikslų dalyvausiančių narių skaičių;
  3. Komandos kapitono kontaktinius duomenis.

Komandos sudėtis

Komandą gali sudaryti daugiausiai 8 žmonės, iš kurių vienas – komandos kapitonas. Kiekviename turnyre komandos sudėtis neprivalo būti tokia pati kaip ir praeitame turnyre.

Dalyvio mokestis

Atvykusi į renginį, komanda turi patvirtinti savo registraciją ir susimokėti dalyvio mokestį. Susimokėjusi dalyvio mokestį, komanda gauna oficialius atsakymo lapelius ir gali dalyvauti turnyre. 2013/2014 m.m. sezono metu dalyvio mokestis yra 5Lt už komandą, nepriklausomai nuo jos dydžio.

Turnyro struktūra

Proelium cerebri vyksta kiekvienais mokslo metais, todėl kiekvienais metais prasideda naujas sezonas. Sezono metu vyksta tam tikras kiekis turnyrų (dažniausiai – vienas per mėnesį), iš kurių paskutinis yra sezono finalas. Kiekvieno turnyro metu žaidėjai turi atsakyti į 50 klausimų, kurie yra suskirstyti į turus po 10 klausimų. Iš 5 turų dažniausiai pateikiamas vienas muzikinis, vizualinis, bendrųjų klausimų ir teminis turas. Penktasis turas gali būti įvairus ir kiekviename turnyre vis kitoks.

Vienam klausimui atsakyti yra skiriama minutė, per kurią komanda gali tarpusavyje tartis ir užrašyti atsakymą tam skirtame lapelyje. Turo pabaigoje visi 10 klausimų yra trumpai primenami ir žaidėjai turi 90 sekundžių peržvelgti savo atsakymus, prieš pateikdami juos vertintojams. Kol vyksta atsakymų vertinimas, žaidėjams pateikiami turo atsakymai, o po to ir turo rezultatai. Jeigu komanda nesutinka su jai skirtu taškų skaičiumi, komandos atstovas gali apeliuoti ir, argumentuotai įrodžius pateikto atsakymo teisingumą, iškovoti tašką.

Taškai

Turnyro pabaigoje komandos gauna įskaitinius taškus pagal tai, kurią vietą užėmė. Pagal 2013/2014 m.m. sezono taisykles, komanda, surinkusi daugiausia taškų, turnyro pabaigoje gauna 12 taškų ir vakaro prizą, antra komanda gauna 10 taškų, trečia – 8, o toliau taškai mažėja po vieną.

Komanda, surinkusi daugiausia įskaitinių taškų sezono pabaigoje, yra paskelbiama Proelium cerebri sezono nugalėtoja.

Žaidėjų ir žiūrovų pareigos

  1. Galima tartis tik su savo komandos nariais. Negalima žaidimo metu kalbėti, susirašinėti ar kitaip bendrauti su nežaidžiančiais žmonėmis;
  2. Draudžiama naudotis ryšio ir informacijos kaupimo (išskyrus savo smegenis!) priemonėmis;
  3. Draudžiama trukdyti kitoms komandoms;
  4. Atsakymai turi būti pateikti ant oficialių atsakymų lapelių, gautų iš renginio organizatorių;
  5. Žiūrovai, nesilaikantys šių taisyklių, gali būti paprašyti palikti renginio vietą;
  6. Jeigu žaidėjai nesilaiko šių taisyklių, organizatoriai gali anuliuoti turo arba turnyro metu surinktus taškus. Jeigu taisyklių nesilaikoma ne pirmą kartą, organizatoriai gali diskvalifikuoti komandą iš visų sezono turnyrų.

Visuomenės sveikata šiandien
sticky
KONFERENCIJA: Visuomenės sveikata šiandien

„Visuomenės sveikata šiandien“ Lietuvos studentų mokslinė konferencija

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto SMD Visuomenės sveikatos būrelis kviečia visų pakopų studentus, rašančius mokslinius darbus Visuomenės sveikatos srityje, į Lietuvos studentų mokslinę konferenciją "Visuomenės sveikata šiandien", kuri vyks 2012 m. kovo 29 d. LSMU Mokomajame laboratoriniame korpuse.
Po konferencijos visus dalyvius pakviesime linksmai praleisti vakarą ir pamiklinti kojas šokių pamokoje. Bus puiki proga ne tik susipažinti, bet kartu ir smagiai pajudėti!  

Konferencija vyks: 2012 m. kovo 29 d. LSMU Mokomajame laboratoriniame korpuse (Eivenių g. 4, Kaunas)
Tezių atsiuntimo data: iki 2012 m. vasario 22 d.
Registracijos formą atsiųsti į: konferencija_vss@yahoo.com

 

Konferencijos organizatorius:


Naujienų paveiksliukai: lsmu_smdvisuom.jpg

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto
       Studentų mokslinės draugijos
       Visuomenės sveikatos būrelis


Kardiologijos būrelio aprašymas
sticky
Kardiologijos būrelio aprašymas

LSMU SMD Kardiologijos būrelis

Kardiologijos mokslinis būrelis jungia Lietuvos sveikatos mokslo universiteto studentus, kurie domisi kardiologija ir moksline veikla. Čia susitinka studentai norintys daugiau sužinoti apie kardiologijos mokslą, įgyti naujų žinių, patirties bei dalyvauti Kardiologijos klinikos ir Kardiologijos instituto mokslinėje veikloje. Kardiologijos būrelio veiklą kuruoja mokslinis vadovas - prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. 

Įsijungti į būrelio veiklą kviečiami visi susidomėję studentai. Būrelio tikslas yra sudaryti studentams galimybę dalyvauti mokslinėje veikloje, gilinti savo žinias ir patirtį dominančioje kardiologijos srityje. Būrelio veikla siekiame integruoti studentus į Kardiologijos klinikos ir Kardiologijos instituto mokslinę veiklą. Dirbdami su klinikos dėstytojais, mokslininkais, gydytojais, doktorantais studentai turi puikiausią galimybę susipažinti su mokslinio darbo ypatumais ir specifika, taip pat labiau suprasti įvairias kardiologijos sritis ir jų savitumą.

Kita svarbi būrelio veiklos dalis tai siūlymas susipažinti su Kardiologija kaip gydytojo specialybe iš arti - organizuojami budėjimai Kardiologijos klinikoje, susitikimai su jaunaisiais gydytojas, kardiologijos rezidentais. Susitikimų ir seminarų metu nagrinėjami įvairūs klinikiniai atveji ir klinikiniai sprendimai.

Būrelio nariai visuomet kviečiami dalyvauti ir prisidėti organizuojanti klinikos, Kauno krašto kardiologų draugijos, Lietuvos širdies asociacijos renginius skirtus visuomenei - Pasaulinė širdies diena, Europos Širdies nepakankamumo minėjimo diena, Miokardo infarkto savaitė ir daugybę kitų, leidžiančių visuomenę supažinditni su širdies ligomis, jų simptomais ir prevencija.

Kardiologijos mokslinio būrelio nariai mielai kviečiami dalyvauti Kardiologijos klinikos organizuojamose konferencijose ir diskusijose, rezidentų kardiologų seminaruose, Kauno krašto kardiologų draugijos posėdžiuose.

Kiekvieną pavasarį organizuojame „Širdies mokslų sekciją“. Jos metu būrelio nariai pristato nuveiktus darbus kardiologijos mokslo srityje. Konferencijoje ne tik pasidžiaugiame mokslinių darbų rezultatais, diskutuojame, bet taip pat išrenkame labiausiai pasižymėjusius studentus. Nugalėtojai atstovauja mūsų būrelį LSMU studentų mokslinės draugijos kasmet organizuojamame „Lietuvos sveikatos mokslų studentų ir jaunųjų tyrėjų konferencijos“ baigiamąjame posėdyje.

Labiausiai tikimės, kad studentai atėję į kardiologijos būrelį įgis naujų žinių, gabumų, mokslinio darbo patirties, taps reiklesni naujovėms. Norėtųsi, kad dėka būrelio studentai taptų drąsesni, labiau motyvuoti, siekiantys tikslo, atrastų naujas, anksčiau nežinotas kardiologijos sritis ir visa tai padėtų lengviau apsispresti pasirenkant specialybę.

Turi idėjų būrelio veiklai? nori paruošti pranešimą kokia nors tema kardiologijoje? nori organizuoti renginį? rašyk! :)

Justas Ovsianas

Būrelio pirmininkas

Tel.: +370-685-51523 El. paštas: kardiologijos.burelis@gmail.com

Būrelio grupė: kardiologijos.burelis@googlegroups.com

LSMU SMD Kardiologijos būrelio puslapis FB: http://www.facebook.com/group.php?gid=128777220508275