Infekcinių ligų būrelis

2010 m. spalio 20 d. įsikūręs LSMU SMD Infekcinių ligų būrelis vienija infekcinėmis ligomis ir moksline veikla aktyviai besidominčius įvairių kursų studentus. Būrelio tikslas- sudaryti studentams sąlygas vykdyti mokslinę tiriamąją veiklą, gilinti žinias ir praktinius įgūdžius infekcinių ligų srityje, dalyvauti Infekcinių ligų klinikos organizuojamoje mokslinėje veikloje bei rengti įvairius visuomenės švietimo sveikatos klausimais renginius.

MOKSLINĖ VEIKLA

Susirinkimai

Vos įsikūręs Infekcinių ligų būrelis aktyviai įsijungė į mokslinės studentų bendruomenės veiklą. Reguliarių būrelio susirinkimų metu skaitome pranešimus, nagrinėjame klinikinius atvejus, diskutuojame aktualiais infektologijos klausimais, taip pat plečiame akiratį lankydamiesi Infekcinių ligų klinikos Imunologijos bei Mikrobiologijos laboratorijose.

Seminarai

Neapsiribojame vien būrelio susirinkimais, siekdami gilinti žinias bendraujame ir bendradarbiaujame su kitais LSMU SMD būreliais. Dalyvavome SMD valdybos organizuotoje konferencijoje „XXI a. vakcinos- ką kuriame, tą turime, pliusai ir minusai“, kurioje buvo pristatyti 4 būrelio narių pranešimai apie gripo, erkinio encefalito, poliomielito, pasiutligės vakcinas.

Su Kardiologijos būreliu prasidėjus viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezonui, organizavome seminarą „Gripas kardiologijoje“, kurio metu skaitėme pranešimą apie gripo virusinės infekcijos ypatumus, nagrinėjome Kardiologijos būrelio pateiktą klinikinį atvejį apie gripo virusinę infekciją, kuri komplikavosi kardiogeniniu nepakankamumu.

Pavasarį su Anatomijos būreliu surengėme jungtinį susirinkimą, kurio metu gilinomės į kepenų anatomiją ir pristatėme pranešimą „Virusiniai kepenų pažeidimai“.

Konferencijos

Siekdami prisiminti pavojingą, tačiau Lietuvoje ganėtinai paplitusią ligą tuberkuliozę, su Pulmonologijos ir Radiologijos būreliais surengėme jungtinę konferenciją „Tuberkuliozė – šios dienos aktualijos“. Jos metu pristatėme 2 pranešimus: apie plaučių tuberkuliozės etiologiją, epidemiologiją ir klinikos ypatumus. Laboratorinės diagnostikos algoritmas“. Į konferenciją gausiai susirinko universiteto studentai, o į jų klausimus atsakė ir pranešimus komentavo Romainių tuberkuliozės ligoninės gydytojos Vida Butkuvienė ir Stanislava Manukian.

Mokslo metų pabaigoje Palangoje vyko konferencija ,,Infektologija 2011“, kurioje pranešimus ir klinikinius atvejus pristatė infektologijos specialistai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Nyderlandų, Baltarusijos, UK ir kt. Būrelio nariai taip pat nepraleido galimybės sužinoti šių dienų aktualijas infektologijos srityje, papildyti savo žinias bei įgyti patirties.

Moksliniai darbai

2010- 2011 m. LSMU Infekcinių ligų klinikoje vykdėme du mokslinius tyrimus: „Žaizdų mikrobiologinių tyrimų reikšmė odos ir minkštųjų audinių infekcijų diagnostikoje“ ir „Vaikų erkinis encefalitas“, tezes pristatėme Lietuvos sveikatos mokslų studentų ir jaunųjų tyrėjų konferencijoje. Šiais metais atliekame tyrimus apie hepatito C virusą, kaulų ir minkštųjų audinių infekcijas, sepsį.

ŠVIETĖJIŠKA VEIKLA

Diskusija „Vakcinų vertė- faktai ir nuomonės“ Norėdami padėti formuoti teisingą ir objektyvią nuomonę apie vakcinas ir skiepijimą pavasarį organizavome susitikimą – diskusiją „Vakcinų vertė – faktai ir nuomonės“ su prof., habil. dr. Vytautu Usoniu apie vakcinacijos ypatumus, vakcinų naudą bei žalą, naujausių tyrimų duomenis.

Profesorius V. Usonis, siekdamas teisingai informuoti susirinkusiuosius, pateikė paprastus ir konkrečius faktus: pradėjus taikyti imunoprofilaktiką, pasaulyje išnaikinti raupai, daugelyje šalių nebesergama poliomielitu, labai sumažėjo naujagimių sergamumas stablige, raudonuke, difterija, kokliušu, bei kitomis ligomis, kurias galima valdyti vakcinomis. Šalutiniai poveikiai, sukeliami skiepų yra pakankamai reti, nepavojingi sveikatai ir gyvybei, lyginant su ligomis, prieš kurias vakcinos sukurtos.

Profesorius išsamiai atsakė į klausimą, kodėl kyla antivakcininių judėjimų, aiškino apie vaiko imuninės sistemos vystymąsi ir vakcinų vaidmenį jai, paneigė gandus apie vakcinose esančias toksiškas medžiagas, taip pat kalbėjo apie tėvų teisę priimti sprendimą dėl vaiko skiepijimo, gydytojų teises ir pareigas imunoprofilaktikos srityje. Susirinkę studentai aktyviai dalyvavo diskusijoje išnaudodami išskirtinę galimybę sužinoti atsakymus į aktualius klausimus iš patikimų lūpų.

Erkinis encefalitas ,,Sveikatos dienose“

PC ,,Mega“ balandžio mėnesį vykusiose ,,Sveikatos dienose“ mūsų misija buvo apklausti susirinkusius į renginį lankytojus bei išsiaiškinti, kiek plačiai visuomenė yra informuota apie erkinį encefalitą, o tiems, kuriems žinių trūksta, suteikti reikalingos informacijos bei atsakyti į rūpimus klausimus. Apklausėme daugiau nei 300 žmonių, išdalinome daugybę lankstinukų bei knygelių, kurias parūpino atsakinga už erkinio encefalito skiepus Lietuvoje kompanija ,,Baxter“.

Projektas „ŽIV/AIDS- Kauno mokykloms“ Nuo 2010 m. pradėjome vykdyti švietėjišką projektą ,,ŽIV/AIDS- Kauno mokykloms“”, kurio tikslas – supažindinti paauglius su ŽIV plitimo būdais, priemonėmis, kaip išvengti užsikrėtimo, bei išsiaiškinti, kuo skiriasi ŽIV ir AIDS. Per 2010/2011 metus skaitėme paskaitas trejose mokyklose: Kauno Jėzuitų gimnazijoje, Kauno Kazio Griniaus vid. mokykloje bei Vaikų socializacijos centre. Kadangi projektas sulaukė pasisekimo ir susidomėjimo, planuojame nesustoti ir aplankyti daugiau Kauno mokyklų.

Projektas ,,Gripas – mitai ir realybė”

Nuo š. m. gruodžio 1 d. pradedame vykdyti dar vieną projektą – ,,Gripas – mitai ir realybė”, skirtą šviesti visuomenės narius. Projekto metu sieksime pateikti koncentruotą informaciją apie gripą, jo komplikacijas, atskleisime tikruosius faktus apie ,,kiaulių” gripą bei didelį dėmesį skirsime vakcinacijos svarbai. Taip pat priminsime apie ligas, nuo kurių siekiant apsisaugoti būtina kartotinai pasiskiepyti ir suteiksime informaciją, kur ir kaip tai galima padaryti. Šio projekto paskaitos bus orientuotos į rizikos grupes, kurioms ši liga iš tiesų pavojinga.

SVEIKATOS AKCIJOS Praėjusių metų vasario ir kovo mėnesį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakulteto studentams organizavome skiepų nuo HBV akciją: nemokamai dvejomis HBV vakcinomis buvo paskiepyta daugiau negu 200 MF studentų.

Kviečiame prisijungti prie grupės visus, kuriems įdomios infekcinės ligos bei būrelio veikla. Juk infekcinės ligos- neatsiejama gydytojo specialybės dalis!

Facebook grupė

Būrelio mokslinė vadovė
Doc. Daiva Vėlyvytė

[php snippet=2 param="var1=17"]

 

Nerasta jokių įvykių. Pasinaudokite kitokiu filtru.