Jau ilgus metus universitete gyvuojantis Akių ligų būrelis vienija įvairaus kurso medicinos studentus, besidominčius oftalmologija ir vykdoma moksline veikla. Akys – ne tik sielos veidrodis, bet ir vienas svarbiausių jutimo organų, kuris suteikia net 80 proc. visos informacijos apie mus supantį pasaulį. Šis, nors ir mažytis žmogaus organas, yra nepaprastai sudėtingas ir kelia daugybę klausimų ne tik gydytojams, bet ir studentams. Būreliui jau ne vienus metus vadovauja ir į priekį veda būrelio mokslinė vadovė doc. dr. Vilma Jūratė Balčiūnienė.

Būrelio vykdoma veikla suteikia galimybę susipažinti su oftalmologijos sritimi, gydytojų darbo specifika, moksline veikla. Susirinkimų, jungtinių su VU MF SMD Oftalmologijos bei kitais būreliais konferencijų ar telekonferencijų metu aptariamios oftalmologijos aktualijos, pristatomi klinikiniai atvejai. Studentai skatinami aktyviai įsijungti į mokslinę veiklą, dirbti su gydytojais, rezidentais, atlikti tiriamuosius darbus ne tik Akių ligų klinikoje, bet ir Oftalmologijos laboratorijoje. Būrelio nariai gilina praktinius įgūdžius budėdami Traumų ir skubios pagalbos centre bei atlikdami papildomas vasaros praktikas Akių ligų skyriuose visoje Lietuvoje.

Būrelio nariai kviečiami ir visuomet prisideda savanoriaudami Lietuvos glaukomos draugijos ir Lietuvos akių gydytojų draugijos organizuojamose konferencijose.

Akių ligų būrelis bendradarbiauja su Sergančiųjų tinklainės ligomis asociacija (STLA), vykdo visuomeninę veiklą – kelis kartus per metus organizuoja socialinias akcijas įvairiuose Lietuvos miestuose, kurių metu tikrinamas regos aštrumas, atliekami akių ligų diagnostiniai testai, pasakojama apie dažniausias akių ligas ir jų profilaktikos priemones, dalijami informaciniai leidiniai.

Būrelyje gyvuoja tradicija prieš kiekvienas Kalėdas su gražiausia metų švente pasveikinti Vaikų akių ligų skyriaus mažuosius pacientus, už bendrą veiklą ir pagalbą padėkoti gydytojams bei administracijai.

Studentai skatinami įsijungti į kitas universitete vykdomas veiklas ir renginius atstovaujant Akių ligų būrelį. Pavasarį organizuojamose Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų bei Tarptautinėje sveikatos mokslų konferencijose, Akių ligų sekcijoje pristatoma vis daugiau mokslinių darbų. Dėl siekiamos geresnės mokslinės veiklos kokybės, gaunami įdomūs ir reikšmingi darbų rezultatai.

Aktyvus, visada kupinas naujų veiklų ir idėjų Akių ligų būrelis sudaro puikias sąlygas gilinti žinias bei praktinius įgūdžius oftalmologijos srityje. Būrelio veikla tai pirmoji vieta susipažinti su oftalmologijos specialybe studijų universitete metu. Aktyvus įsitraukimas į būrelio veiklą gali padėti apsispręsti vėliau renkantis rezidentūros studijas.

Akių ligų būrelio tikslas jungti studentus besidominčius akių ligomis, tad jei manai kad gali būti vienas iš jų – nedvejojant kviečiame Tave prisijungti prie būrelio veiklos!

Facebook grupė

Būrelio mokslinė vadovė
Doc. dr. Jūratė Balčiūnienė

[php snippet=2 param="var1=1"]

 

Nerasta jokių įvykių. Pasinaudokite kitokiu filtru.